Dienas centra VēstureJaunmārupes Dienas centra "Švarcenieki" idejas iniciatores un aktīvas atbalstītājas bija Mārupes novada deputātes Inese Tone un Anita Grope, kura tolaik arī vadīja Sociālo dienestu.

Dienas centrs savu darbību oficiāli uzsāka 2008.gada 3.aprīlī, bet jau kādu laiku pirms tam Dienas centrs bija uzsācis savu neformālo darbību, tad vēl tukšajās un neremontētajās telpās sociālā darbinieka Gata Vācieša vadībā pulcējas aktīvi Jaunmārupes jaunieši, lai Dienas centru iekārtotu un izveidotu tieši tādu, kādu jaunieši paši vēlētos to redzēt. Viens no pirmajiem uzdevumiem jauniešu iniciatīvas grupai bija izdomāt Dienas centram nosaukumu. Lielā vienprātībā jauniešu komanda nolēma Dienas centra nosaukumam izmantot seno vietvārdu Švarcenieki, kas savukārt cēlies no muižnieka Švarca vārda. Ar Švarca vārdu saistīts ne tikai Dienas centra nosaukums, bet arī ēka, kurā atrodas Dienas centrs – šī ēka ir minētā muižnieka piepilsētas vasaras mītne, kas izmantota medību un atpūtas laikā. Ēka celta 1826.gadā un ir Mārupes novada vecākā ēka. Jau ilgus gadus ēkā atrodas Mazcenu bibliotēka, taču savulaik te bijusi gan skola, gan hospitālis. Ēka savā ziņā ir kā Jaunmārupes atpazīšanas zīme, jo, iebraucot Jaunmārupē, nepamanīt balto māju ar sarkano jumtu un zaļajiem logu slēģiem ir diezgan grūti. Nu šī māja daudziem jo daudziem sniedz arī vēl citas asociācijas – tā ir kļuvusi par mājīgu un draudzīgu vietu, kurp doties brīvajā laikā un darīt kopā skaistas un aizraujošas lietas. Dienas centra izaugsme kopš pirmās dienas bijusi strauja gan apmeklētāju skaita, gan veikto aktivitāšu jomā – ir patiess prieks un gandarījums par to, jo tas apliecina, ka Dienas centra loma ciemata sadzīvē ir vērtīga.

Dienas centra Vēsture

Fotogrāfija attēlo Dienas centru senākos laikos. Bildē ir redzami četri logi, to slēģi ir atvērti. Priekšplānā ir krūmu. Fotogrāfija ir melnbalta.