Dalība LBF nometnē

Nometnes apraksts

Visi nometnes dalībnieki bija no Rīgas rajona (Rīgas, Ķekavas, Mārupes). To starpā bija arī bērni ar kustību traucējumiem un bērni ar veselības problēmām (bērni ar redzes un dzirdes traucējumiem, autiski bērni, bērni ar Dauna sindromu, bērni ar garīgās attīstības traucējumiem u.c.).

Katru dienu bērni līdzdarbojās dažādās aktivitātēs, kuras tika pielāgotas nometnes tēmai.

Rītus iesākām ar kopīgu rīta rosmi un „Brīnumu laboratorijas” leģendas meklēšanu, lai uzzinātu dienas plānotās aktivitātes. Katru dienu bērni darbojās darbnīcā „Brīnumu laboratorija”, kur veidojām bumerangus, brīnumu virpulīšus, kolāžas, karodziņus Brīnumu olimpiādei, tērpus karnevālam un zīmējām brīnumu roku. Ņemot vērā saulaino un silto laiku bērniem bija iespēja vairākas reizes dienā doties peldēties. Klusajā stundā jeb „Miera konusā” visi atpūtās vai spēlēja galda spēles un zīmēja, vai krāsoja savās istabiņās. Ikdienu piepildīja arī sportiskas aktivitātes: florbola, pionierbola spēlēšana, orientēšanās.

Katru vakaru nobeidzām ar vakara sapulci jeb „Laboratorijas vielu šķirošanu”, kur pārrunājām  un izvērtējām dienas notikumus.

Daži vakari izcēlās citu vakaru vidū ar brīvdabas kino skatīšanos, nakts peldi, talantu šovu vai pasēdēšanu pie ugunskura.

Nometnes laikā bērni devās arī ekskursijā uz Madonu un Ērgļiem. Madonā  apmeklējām interaktīvo dabas taku “Vilku kalna mežā” un vizinājāmies karuselī.

Ērgļos viesojāmies Andra Džinguna podnieka darbnīcā un veidojām savus darbiņus no mālā.

Ikdienas darbu nometnē apgrūtināja vecāku nepilnīgi sniegtā informācija par bērnu veselības stāvokli, kā arī sadzīves apstākļi (aizskrūvēti logi, neiespējamība izvēdināt istabu)

10 dienas „Brīnumu laboratorijā” jauku padarīja saulainais un jaukais laiks visas nometnes garumā.

Šeit var lejuplādēt bildes no nometnes: https://picasaweb.google.com/109859530270553913479/LBFNometne2012#